Śniadanie to najważniejszy posiłek, który  daję nam energię na cały dzień. Warto nad tym  nawykiem popracować. W porannym zabieganiu trzeba znaleźć czas na posiłek i dostarczenie organizmowi „paliwa” na ciężki dzień. Zjedzenie śniadania wpłynie też na rozplanowanie kolejnych posiłków.

Przedstawiam kilka sposobów, które pozwolą nam zacząć dzień od pożywnego posiłku.

Najważniejszy jest PLAN.

  1. Przemyśl dzień wcześniej co zjesz na śniadanie.  Robiąc zakupy należy wziąć pod pod uwagę produkty, które możesz wykorzystać na śniadanie następnego dnia, np.: nabiał, pieczywo, owoce, kasze, warzywa.
  2. Wstań pół godziny wcześniej co da Ci czas na  spokojne przygotowanie i zjedzenie śniadania.
  3. Przygotuj półprodukty wieczorem, żeby rano było  szybciej zrobić danie.
  4. Zrób śniadanie wieczorem, rano będzie gotowe  np.: namocz płatki owsiane, zrób własne muesli idealne do jogurtu, mleka, zrób kanapki.
  5. Wybieraj  proste i szybkie posiłki np.:  koktajle pozwolą zjeść pożywne śniadanie. Shake jest bardzo modnym posiłkiem w ostatnim czasie. Są one proste, szybkie i bardzo pożywne. Mogą być mleczne, owocowe, warzywne lub mleczno-owocowo-warzywne. Jest to bardzo dobry sposób na przemycenie do diety warzyw, za którymi nie przepadasz (brukselka, jarmuż, brokuły).

Jedzenia śniadań może mieć duży wpływ na nasze inne nawyki, (np.: omijasz piekarnię z pączkami, którą mijasz  po drodze do pracy). Pobudka kilka minut wcześniej i spokojne jedzenie to świetny moment na zaplanowanie całego dnia.

A tu zapraszam po inspirację:)

Przepisy na szybkie śniadanie