OLYMPUS DIGITAL CAMERALATO 🙂 Czas odpoczynku i ładowania baterii na cały rok. Słoneczko świeci, w koło zielono brakuję tylko słodkiego szaleństwa . Oczywiście zdrowego :p Pyszny deser – mus z kaszy jaglanej z czekoladą i truskawkami. Mniam. Idealny na gorące dni. Serwują go gościom i nie mogą się nadziwić, że kasza może być taka dobra. Nie jest to deser dietetyczny, ale zdrowy i przepyszny.
Kasza jaglana przyrządzana jest z prosa, ma mało skrobi, a dużo łatwo przyswajalnego białka. Wyróżnia się najwyższą zawartością witamin z grupy B: B1, (tiaminy), B2 (ryboflawiny) i B6 (pirydoksyny), żelaza i miedzi. Witamina E i lecytyna w niej zawarte wpływają na pamięć i koncentracje dlatego polecana jest dla osób pracujących umysłowo. Jest lekkostrawna i nie zawiera glutenu dlatego jest chętnie spożywana przez osoby na modnej ostatnio diecie bezglutenowej. Jest dobrym lekarstwem na katar i dla osób z niedokrwistością. Kasza jaglana świetnie odbudowuje włosy, skórę i paznokcie dzięki krzemionce w niej zawartej. Ze względu na dość wysoką kaloryczność nie powinna często występować w diecie osób odchudzających się, ale nie powinna być z niej całkowicie wyeliminowana ze względu na swoje właściwości zdrowotne i krzem poprawiający przemianę materii.

Mus czekoladowy z kaszy jaglanej
• 0,5 szklanki kaszy jaglanej
• 1,5 szklanki wody
• Tabliczka dobrej czekolady gorzkiej min 75% kakao,
• Pół szklanki mleka 0,5% tł
• Owoce
Kaszę należy wypłukać zimną wodą, przelać wrzątkiem (aby pozbyć się goryczki) i gotować 15 min (0,5 szklanki kaszy jaglanej- 1,5 szklanki wody). Kaszę z mlekiem zblenderować i dodać kostki czekolady. Schłodzić w lodówce. Podawać z owocami.

Życzę smacznego 